Korzystając z pięknej słonecznej pogody przedszkolaki z gr. VII wybrały się podziwiać piękno polskiej złotej jesieni w Parku Potockich. Z zainteresowaniem oglądały budynek pałacu i zastanawiały się jak wyglądało życie jego mieszkańców. Jednak najwięcej uwagi dzieci skradł pies, który wyglądał przez okna pałacu. Wszyscy zastanawiali się jak się tam dostał i czy ma co jeść. Dzieci dyskutując ze sobą na ten temat prześcigały się w domysłach.

Spacerując parkowymi alejkami obserwowaliśmy wirujące w powietrzu złote liście, a jeszcze więcej radości sprawiło dzieciom obsypywanie się nimi i brodzenie wśród nich. Niektórzy zbierali liście tworząc jesienne bukiety. Nasi mali badacze dotykali kory drzew i odbijali ją na papierze, porównywali grubość drzew obejmując je rękami, próbowali rozpoznawać znane im gatunki po liściach i owocach, oglądali powalone drzewa i przyglądali się słojom na pniu. Przed powrotem do przedszkola urządziliśmy w parku mini piknik, z którego wszyscy się bardzo ucieszyli.

Ale wszystko co przyjemne szybko się kończy i trzeba było wracać do przedszkola. Wycieczka ta sprawiła, że dzieci były bardzo podekscytowane i jeszcze długo pozostawały w takim nastroju.