Ziemia-Mój Dom - Konkurs plastyczny w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach

22 kwietnia od kilku lat już lat obchodzimy jako Światowy Dzień Ziemi. To święto ustanowiono aby przypominać ludziom, że planeta na której żyją jest im niezbędna i powinni o nią dbać. W tym dniu na całym świecie odbywają się ekologiczne manifestacje, konferencje, pokazy i akcje dotyczące środowiska naturalnego.

W naszym przedszkolu z tej okazji zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Ziemia – mój dom”. W konkursie uczestniczyły dzieci z grup IV- XIV. Komisja konkursowa w składzie pani dyr. A. Warzecha oraz nauczycielki: P. Kulczycka, A. Oleksy i I. Staroń wyłaniając zwycięzców kierowała się oryginalnością,  pomysłowością, estetyką a przede wszystkim samodzielnością wykonania pracy przez dziecko. Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych.

W grupach czterolatków

I miejsce – Kornelia Kuczara

II miejsce – Kacper Suski

III miejsce – Anastazja de Ville

W grupach pięciolatków

I miejsce – Ewa Gajda

II miejsce – Pola Sarota

III miejsce – Gabriela Rutyna

W grupach sześciolatków

I miejsce – Tomasz Gancarczyk

II miejsce – Bartosz Kaleta

III miejsce – Julia Dudek

Wyróżnienie otrzymały dzieci z gr XI za prace grupowe

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.