Grupa „Sówki” wybrała się na wyjątkową wycieczkę do biblioteki. To była wizyta pełną wrażeń, uśmiechu oraz literackich i plastycznych odkryć!
Głównym punktem spotkania było czytanie książki pt. „Franklin sadzi drzewko”. Przygody sympatycznego żółwika niezwykle zaciekawiły nasze przedszkolaki. Po lekturze Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do rozmowy. „Sówki” z ogromnym entuzjazmem zgłaszały się do odpowiedzi i dzieliły swoimi doświadczeniami!
Dzieci rozmawiały o różnych rodzajach roślin, krzewów i drzew oraz o ich własnych ogrodowych sukcesach – dumnie opowiadały, co do tej pory udało im się zasadzić wspólnie z rodzicami, babciami czy dziadkami. Po części teoretycznej przyszedł czas na działanie! Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których – przy użyciu przygotowanych wcześniej materiałów – tworzyły przepiękne, wiosenne drzewa obsypane kolorowymi kwiatami. Na zakończenie wizyty przedszkolaki miały czas tylko dla siebie. Mogły samodzielnie wybrać z bibliotecznych regałów interesujące je książki. Ta aktywność wyjątkowo przypadła im do gustu! Na dywanie szybko potworzyły się małe grupki – dzieci wspólnie oglądały ilustracje, żywo dyskutowały o tym, co widzą na obrazkach i dzieliły się swoimi wrażeniami.













