„I gdy te Święta, co raz do roku

Przyniosą wreszcie świąteczny spokój

-Pomyśl o gwieździe, co niebo weseli,

O tym, jak piękni są wszyscy Anieli.

Patrzą na ziemię z wielkim uśmiechem,

Niosąc i Wam swoją pociechę.”

 

  W  przedświąteczny czas coraz więcej dajemy z siebie innym. Propozycje uczestnictwa w akcjach „Szlachetna Paczka”, „Góra Grosza” , „Pełna Miska dla Schroniska” czy przygotowanie dekoracji na Jarmark Tradycji spotkały się z dużą aprobatą rodziców dzieci z naszego przedszkola i przyniosły wymierne korzyści. Chodzi przecież o to, aby w przedświątecznym zabieganiu, trosce o zakupy, porządki, zatrzymać się i pomyśleć, co tak naprawdę w życiu najważniejsze…

  Czas dla swoich najbliższych, na spotkanie w świątecznym nastroju znaleźli rodzice dzieci z grupy XIV. Spotkanie przebiegało w konwencji „wszyscy – wszystkim”. Najpierw rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie „ Z tajemnic narodzenia Pana Jezusa”, a później dzieci odwdzięczyły się występem, w którym zawarte były wiersze, pastorałki i świąteczne piosenki z ruchem. Złożyły rodzicom życzenia z okazji nadchodzących Świąt i wręczyły wykonane przez siebie choinki. Na koniec niespodzianka – świąteczne warsztaty plastyczne i wspólne dekorowanie upieczonych przez rodziców pierniczków. Spotkanie miało miłą, spokojną atmosferę, a świąteczna tematyka i piękne dekoracje wywołały podniosły nastrój. Dzieci miały okazję docenić wysiłek, jaki w przygotowanie przedstawienia włożyli rodzice  i zobaczyć ich w nowych rolach, rodzice natomiast zyskali satysfakcję z działania dla innych.                  

PRZEJDŹ DO GALERII