Ostatnio grupę „Liski” odwiedziła mama Gabrysi – Pani Paulina, która włączyła się w realizację akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Nasz gość przeczytał dzieciom baśń
H. Ch. Andersena p.t. „Dzielny ołowiany żołnierzyk” z książki „Najpiękniejsze Baśnie Babuni”.
Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały historii o dzielnym żołnierzyku, śledząc jego niezwykłe przygody. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat treści bajki. Wspólnie przypominały sobie najważniejsze wydarzenia, opowiadały o bohaterach oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami.
Spotkanie było miłą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, doskonalenia umiejętności uważnego słuchania oraz wzbogacania słownictwa dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas, zaangażowanie i wspólnie spędzone chwile z grupą „Liski”.