Źródło grafiki: <a href=”https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/wypieki_3587380.htm#fromView=search&page=1&position=45&uuid=5abbdf58-7047-49fe-92bc-d26c2e9de806″>Obraz autorstwa freepik</a>

Dnia 9 kwietnia w grupie “Lisków” odbyły się Warsztaty Cukiernicze, prowadzone przez Panią Barbarę Ziembińską- mamę Patryka. Na wstępie dzieci mogły zobaczyć zdjęcia przykładowych wypieków wykonanych przez zaproszonego gościa, dowiedzieć się z jakich produktów się je wykonuje, a także poznać różne sposoby ich tworzenia oraz ozdabiania. Pani Basia przypomniała również przedszkolakom o zasadzie zachowania higieny podczas wykonywania prac z produktami żywnościowymi, dlatego zanim dzieci przystąpiły do działania porządnie umyły ręce i założyły na głowy czepki. Tak przygotowane mogły zabrać się do pracy przy owijaniu ciasta na formy do wypieku rurek. Ponadto przedszkolaki uczyły się wypełniać kremem rurki, babeczki i ptysie, które następnie ozdabiały według własnego pomysłu przygotowanymi owocami, bezikami, wiórkami kokosa, czy kolorowymi posypkami. Po skończeniu pracy dzieci degustowały i oceniały walory smakowe wykonanych przez siebie smakołyków. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały w prezencie od Pani Basi słodkie upominki w postaci mufinki i wykonanej własnoręcznie rurki. Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom i z pewnością zaszczepiły w nich pasję do robienia własnych wypieków.