”Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.

Antoine de Saint-Exupéry

Drodzy Rodzice!

Jak co roku w okresie przedświątecznym zachęcamy Państwa do pomocy innym poprzez udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest przekazanie bezpośredniej pomocy konkretnemu człowiekowi, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku nasze przedszkole pragnie objąć pomocą Panią Halinę z Krzeszowic. Zachęcamy do zapoznania się z sytuacją Pani Haliny oraz do wsparcia materialnego i finansowego.

Akcja trwa do 8 grudnia 2022r.

Dziękujemy!!!


Kilka słów o Pani Halinie

Pani Halina to miła i ciepła 60 letnia samotna kobieta. Jeszcze do niedawna pani Halina realizowała się zawodowo, znalazła w sobie również siłę, aby uzyskać upragnioną maturę. Zadowolenie z pracy przerwała jednak rozszerzająca się choroba zwyrodnienia stawów, która z dnia na dzień uniemożliwiła kobiecie dalszą pracę. Pani Halina oczekuje na wyznaczenie terminu operacji endoprotezy. Niestety terminy nie są do przeskoczenia, wszystko wskazuje na to, że kobieta pozostanie w mieszkaniu na najbliższe miesiące. Dochód miesięczny Pani Haliny to 1500 zł miesięcznie, odliczając od tego konieczne opłaty za media i leczenie (1007 zł), kobiecie pozostaje 493 zł na utrzymanie własne i dwójki ukochanych kotów. Koty dla pani Haliny są oczkiem w głowie, gdyż prócz nich nie ma nikogo. W pierwszej kolejności myśli o nich, a następnie o sobie i swoich potrzebach. Mimo przeciwności losu kobieta stara się zachować spokój. Tutaj z pomocą przychodzi pasja do malowania obrazów za pomocą farb akrylowych. Sztuka jest odskocznią od monotonnej rzeczywistości.

Pani Halina marzy o odkurzaczu samojezdnym, który przy jej chorobie i poruszaniu się o kulach ułatwi utrzymanie czystości w mieszkaniu.

Oprócz choroby zwyrodnieniowej stawów Pani Halina ma również problem z pogarszającym się wzrokiem, ale niestety nie ma funduszy na zakup okularów korekcyjnych a stare z Rossmana uległy odłamaniu.

Spróbujmy pomóc Pani Halinie, pamiętając o tym, że dobro zawsze powraca.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat Pani Haliny oraz jej potrzeb udzieli

Aneta Kobiela
tel: 501 505 700


Dodatkowo co dzień w godzinach od 6:30 – 8:15 przy wejściu głównym do przedszkola wystawiona będzie puszka na datki dla Pani Hali abyśmy mogli zabezpieczyć główną potrzebę kobiety czyli zakup samojezdnego odkurzacza sprzątającego. Ze względu na bardzo szybko postępującą chorobę kończyn Pani Halina czekając na endoprotezę ma bardzo utrudnioną możliwość sprzątania mieszkania. Odkurzacz samojezdny ułatwi poruszającej się o kulach Pani Halinie utrzymanie czystości w mieszkaniu. Koszt takiego odkurzacza to od 400 zł wzwyż.

Z Państwa datków będziemy chcieli również zakupić bon do optyka w celu wymiany okularów korekcyjnych które uległy złamaniu, a wzrok Pani Haliny ulega pogorszeniu.


Podział potrzeb na poszczególne grupy

Grupa I

Herbata,  kasza, majonez,  ryż,  przeciery pomidorowe

Grupa II

Kawa, makaron, olej, dżemy

Grupa III

Cukier, owoce i warzywa w puszkach,  konserwy mięsne

Grupa IV

Dres rozmiar XXL- kolor popielaty lub inny ciemny, mleko w kartonie bez laktozy

Grupa V

Buty sportowe typu adidas rozmiar 38 – kolor ciemny, woda mineralna gazowana

Grupa VI

Karma dla kota Felix w saszetkach, żwirek dla kota bez silikonu,  soki w kartonach

Grupa VII

Sery żółte, miód, płyny czyszczące typu cif, domestos

Grupa VIII

Mydło, żel pod prysznic, podpaski, podpaski na nietrzymanie moczu Tena Lady Slim

Grupa IX

Płyny do prania, chusteczki nawilżane do sprzątania, płyn do naczyń

Grupa X

Kołdra 150/200, poduszka

Grupa XI

Bon upominkowy do Empiku 50 zł, szampony do włosów,farby akrylowe hobbystyczne

Grupa XII

Pościel na kołdrę 150/200, prześcieradło z gumką 160/200, konserwy rybne

Grupa XIII

Szczoteczka do zębów, pasty do zębów, płyny do płukania tkanin, płatki śniadaniowe