W dniach 10 i 13 maja dzieci z grupy „Jeżyków” i „Lisków” uczestniczyły w grze terenowej zorganizowanej w ogrodzie przedszkolnym w ramach projektu „Baw się, orientuj, koduj” finansowanego przez mBank.

Celem wspólnej zabawy było kształtowanie kompetencji matematycznych u dzieci, poprzez rozwijanie umiejętności przeliczania, kodowania, orientacji w przestrzeni oraz rozwiązywanie zadań tekstowych z elementami liczenia monet.

Przedszkolaki zostały podzielone na 4 zespoły, w których wspólnymi siłami rozwiązywały zadania, będące wskazówkami dotarcia do mety i rozwiązania finałowego zadania w formie zakodowanego obrazka.

Dzieci bawiły się doskonale i dodatkowo utrwaliły zdobyte dotychczas umiejętności.