Grupa X – 6 latków realizuje Projekt „ Biblioteka Przedszkolaka”.

„Biblioteka Przedszkolaka” to Ogólnopolska Kampania Społeczna promująca czytelnictwo, połączona z zakładaniem mini bibliotek w przedszkolach, warsztatami plastycznymi oraz czytaniem generacyjnym z  udziałem zaproszonych gości.

Celem kampanii jest zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe współczesne książki dla dzieci oraz stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych. Nasza grupa otrzymała
w prezencie kuferek z dziesięcioma sztandarowymi pozycjami współczesnej literatury dla dzieci. Są wśród nich pozycje: poezji, współczesna proza polska, wprowadzenie do świata non fiction oraz klasyka światowa.

W dniu 29.10.21r. odbyły się warsztaty inauguracyjne, które przeprowadziła Pani Anna Kaszuba – Dębska z Fundacji Burza Mózgów z Krakowa. Kolejne spotkania czytankowe realizujemy samodzielnie z udziałem pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. Następnie dzieci wypełniają karty pracy przeznaczone dla każdej pozycji książkowej.