Bezpieczni na drodze, bezpieczni w domu.

Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach odwiedzili Panowie ze Straży Miejskiej. Przedszkolaki mogły posłuchać o tym jak bezpiecznie poruszać się podczas spacerów, pieszych wycieczek, jazdy na rowerze czy hulajnodze. Wszystkie dzieci mogły również przejść pod okiem Panów Strażników przez przejście dla pieszych. Dzieci obejrzały film
o tym, iż nie wolno pod żadnym pozorem rozmawiać z nieznajomymi, nawet wtedy gdy ktoś chce nas poczęstować słodyczami i gdy jest dla nas bardzo miły. Pod żadnym pozorem nie można podawać swoich danych a szczególnie adresu zamieszkania . Przedszkolaki przypomniały sobie również numer alarmowy 112 i zasady kiedy i jak się nim posługiwać. Na koniec każde dziecko otrzymało od naszych gości prezent w postaci odblasku oraz książeczkę o tym jak ocalić planetę przed zanieczyszczeniami i jak prawidłowo segregować odpady. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Ryszka oraz Panu Robertowi Kadłuczka za tak cenną lekcję bezpieczeństwa dla naszych Przedszkolaków.

Aneta Kobiela

Galeria: