Grupa XII-ŻABKI, przystąpiła do programu edukacyjnego ” Czyściochowa Akademia “. Program ma na celu kształtowanie dobrych nawyków higienicznych u dzieci. Czyściochowa Akademia współpracuje z firmą Procter and Gamble (producent marki Oral-B) oraz Rossman. Wytypowała ona, spośród wielu zgłoszeń, 25 przedszkoli, w których przeprowadzone zostały zajęcia, dotyczące dbania o zdrowy uśmiech u najmłodszych. Dzieci pod okiem higienistki opanowały poprawną technikę mycia zębów oraz miały okazję wziąć udział w prelekcji z filmem. W ramach spotkania dostały drobne upominki. Dodatkowo nasze przedszkole otrzymało bezpłatne pakiety książeczek, kalendarzyków, które pomagają w regularnym dbaniu o higienę jamy ustnej.