W piątek 24 marca 2023 roku przedszkolaki z grupy  IV oraz VIII obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Pomimo, iż tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii, to są one znane i lubiane na całym świecie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, poznały historię gofra i jego rodzaje, a także z jakich składników się je wypieka. Przedszkolaki doskonale bawiły się w różne zabawy związane z goframi, dodatkowo utrwaliły zasady kulturalnego zachowania się przy stole, a także bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Dzięki pomocy mam (Pani Marty i Pani Kasi), dzieci mogły samodzielnie udekorować upieczone przez nie gofry o różnych kształtach, po czym wszyscy zajadali się pysznymi chrupiącymi i pulchnymi waflami z bitą śmietaną, dżemem, owocami, lub cukrem pudrem.

Gofry smakowały wyśmienicie!  

GALERIA: