„Dzień Przedszkolaka”

Dnia 20.09.2021 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkola. W Krzeszowickim przedszkolu dzieci także uczciły ten wyjątkowy dla nich dzień. Wspólnie zaśpiewały piosenkę „Życie Przedszkolaka” i przy gorących rytmach muzycznych wspaniale bawili się w ten zimny wrześniowy dzień.

Patrząc na radosne buzie przedszkolaków, można się zastanawiać czy za dwadzieścia , trzydzieści lat, powiedzą innym, że wszystko czego się nauczyli, co dla nich jest ważne, miało początek w przedszkolu. Czy dzieci są tu szczęśliwe ? Jakie mają jeszcze marzenia ?
O tym się nie dowiemy, ponieważ właśnie dziś, w ten wyjątkowy dzień, wypowiedzieli jedno ze swoich marzeń i wypuścili go razem z balonami wysoko „do nieba”. Na twarzach dzieci radość mieszała się z niepewnością – „czy teraz spełni się moje marzenie ?”

W ten szczególny dzień Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka należy wspomnieć,  że współczesne przedszkole, to środowisko edukacyjne, które ma za zadanie rozwijać możliwości wychowanków, zapewniając im lepsze przygotowanie do nauki w szkole. Jednym z najważniejszych zadań przedszkolaka jest właściwe stymulowanie rozwoju dziecka. Wielka część możliwości intelektualnej człowieka, kształtuje się w pierwszych latach jego życia. Nie chodzi tu o wiedzę i o bogaty zbiór różnych umiejętności a przede wszystkim ciekawość świata i kompetencje poznawcze, takie jak twórcze myślenie, gotowość do podejmowania problemów i wytrwałość  w ich rozwiązywaniu. Od tego będą zależały ich sukcesy w szkole a potem w życiu. Czyż nie o tym marzy każdy z nas dla swoich pociech ?

Rodzice :

Przedszkole to radość poznawania, nauka przez zabawę. Przedszkole to drugi dom dla przedszkolaka !
Za przygotowanie tego szczególnego dnia dla dzieci, były odpowiedzialne Panie Nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach , tj. Pani Joanna Smółka i Pani Aneta Kobiela. Impreza wymagała zezwolenia stosownych służb a w  górę poleciały balony ekologiczne, które nie niszczą środowiska naturalnego.

 

                                                                                                                                        Anna Oleksy

FILMY:
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 4LATKI
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 5-6 LATKI
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 6LATKI SZKOŁA

 

GALERIA: