AKCJA SZLACHETNA PACZKA

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,  lecz przez to, kim jest

i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

 

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy Rodziców Naszych Przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna
i sensowna.

Nasze Przedszkole objęło pomocą Rodzinę z Krzeszowic. Zaangażowanie Rodziców
i Nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty – zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno – sanitarne, ale również odzież, zabawki
i słodycze, a także niezbędny materac, wersalkę, czajnik i drukarkę.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina, gdy zobaczyła paczki, nie dowierzała, że wszystkie są dla nich. Maja wybiegła
z domu, aby przytulić wolontariuszy, natomiast pani Monika i pan Marcin płakali ze wzruszenia. Weronika była onieśmielona, na jej twarzy malowała się radość i wzruszenie. Maja biegała radośnie między paczkami i z entuzjazmem mówiła ,,dziękuję”. Pani Monika najbardziej cieszyła się z czajnika i przepięknych włóczek, gdyż bardzo lubi szyć. Bardzo jej się podobały bluzeczki dla Mai. Pan Marcin zachwalał wysokiej jakości węgiel, który pozwoli Rodzinie ogrzać odpowiednio dom podczas mrozów, spodobał mu się też bardzo zegarek. Małżeństwo było szczęśliwe, że dostało nową wersalkę. Weronikę najbardziej ucieszyła drukarka, którą wykorzysta do nauki w szkole oraz nowy, wygodny materac. Maja radowała się ze wszystkiego! Cała Rodzina była w szoku, że otrzymała aż tak ogromną pomoc, dziękowała za każdą rzecz z osobna, a szczególnie za rysunki od dzieciaków
i przekazane słowa wsparcia.

Słowo od Rodziny

Dziękujemy z całego serca! Nie spodziewaliśmy się tak dużego wsparcia. Bardzo się cieszymy, że są na świecie dobrzy ludzie, którzy pomagają. Brakuje nam słów, aby wyrazić wdzięczność. Pani Monika powiedziała: ,,Już dawno nie płakałam ze szczęścia, a teraz nie mogę się powstrzymać. Mąż też jest bardzo poruszony, a córki unoszą się z radości metr nad ziemią”.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za współpracę! Kontakt z Państwem podczas przygotowywania Paczki oraz moment jej przekazania był dla mnie ogromną radością. Cieszę się, że tak wiele osób było
w nią zaangażowanych, a zwłaszcza dzieciaki. Paczka była wspaniale przygotowana
i zorganizowana.

W ramach podziękowań, Rodzina przekazała na ręce koordynatorów kartkę świąteczną oraz ozdoby świąteczne, które następnie zostały przekazane na kiermasz charytatywny.

Koordynatorzy Joanna Smółka i Patrycja Bolek składają serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom – Rodzicom, Dzieciom, Pracownikom Przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

Galeria: