We wtorek przedszkolaki z grupy VII rozmawiały na temat pracy górnika. Dzieci poznawały właściwości węgla kamiennego poprzez różnego rodzaju zabawy badawcze. Z tej okazji dzieci odwiedził wyjątkowy gość-dziadek naszego Kacperka, który był górnikiem. Nasz wspaniały gość opowiadał dzieciom jak wyglądała jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył etapy wydobywania węgla oraz innych surowców kopalnianych. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka (czako)
i szpada. Nasz gość wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika. Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gościa w przedszkolu, który przybliżył im ciężką, odpowiedzialną a zarazem niebezpieczną pracę górników.

 

Dziadziusiowi Kacpra, dziękujemy bardzo za poświęcony czas naszym przedszkolakom 🙂