Jesienne przedstawienie.
                               Zainspirowane spacerem do parku dzieci z grupy XI   postanowiły wystawić dla swoich młodszych kolegów przedstawienie o tematyce jesiennej. Wybraliśmy wspólnie scenariusz pt.”Dary jesieni”, dobierając właściwe kostiumy, rekwizyty i scenografię z naszego przedszkolnego skarbca. Mali aktorzy doskonale odegrali swoje role, ubarwiając scenki piosenkami i tańcami. Korzyści ze spotkania były obopólne. Zabawy parateatralne uczą dzieci właściwego posługiwania się mową, mimiką, gestem i ruchem,
a także pracy z rekwizytem. Dla czterolatków była to nauka odpowiedniego zachowywania się podczas oglądania przedstawienia, co z pewnością zaprocentuje prezentacją dobrych manier podczas przyszłych wizyt w prawdziwym teatrze. Młodsze dzieci zdobyły także sporo wiadomości o mieszkańcach jesiennego lasu – spotkanie zakończył konkurs wiedzy.

Galeria: