„Mały ekoludek zakłada swój Tauronkowy ogródek” w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach.

Przedszkole to nie tylko miejsce wspaniałej zabawy,  ale przede wszystkim poznawania świata, zdobywania nowych doświadczeń, rozwoju intelektualnego i fizycznego dzieci.  

W ramach projektu grantowego „Dobry Sąsiad” Kopalni Wapienia Czatkowice oraz grupy Tauron, Krzeszowickie Przedszkole otrzymało 5 tyś. złotych na założenie ekologicznego ogródka, który stwarza dla dzieci możliwość dłuższego przebywania na świeżym powietrzu, jak również zdobywanie wiedzy na temat roślin. Ogródek daje małym przedszkolakom możliwość doskonalenia samodzielności, odpowiedzialności, zaradności a przede wszystkim  bezpośredniego obcowania z naturą oraz zgłębiania tajników świata przyrody poprzez samodzielne eksperymentowanie i doświadczanie.

Na terenie przedszkola powstał piękny ogródek w którym każda grupa ma swoją skrzynkę na ekologiczne uprawy warzyw, owoców oraz ziół.

Zadaniem przedszkolaków jest nie tylko wysiewanie i sadzenie roślin, ale przede wszystkim opiekowanie się nimi, wyrywanie chwastów oraz podlewanie.  Uprawy wykorzystywane są w przedszkolnej kuchni do przygotowywania pysznych i zdrowych, pełnych witamin posiłków.

Aneta Kobiela

Galeria: