21 oraz 22 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu gościło Mobilne Planetarium Quasar
z Olkusza. Planetarium umożliwia przestrzenne prezentacje zjawisk niewidocznych gołym okiem. Była to dla dzieci rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycia. W  jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu i obejrzały pokazy multimedialne. Dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, zobaczyły ruch planet. Dzieciom takie nietypowe zajęcia bardzo się podobały
i sprawiły ogromną radość. Pozostawiły niezapomniane wrażenia, będąc jednocześnie wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu.

Karolina Żurek

Galeria: