Od listopada do grudnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocy zwierzętom pt. „Pełna miska dla schroniska”. Była to czwarta tego typu akcja, w której wzięły udział dzieci z wszystkich  grup wiekowych. Na korytarzach wywieszono plakaty oraz prowadzono zajęcia dla dzieci na temat opieki nad zwierzętami. Działania te przyniosły ogromne efekty, gdyż  w wyniku akcji zebraliśmy: 160 kg suchej karmy dla psów i kotów, 61 kg  puszek karmy, 7 kg batonów, 53 sztuki przekąsek i smakołyków, 32 sztuk pasztetów, pudełka z ryżem, kaszą, itp. Oprócz jedzenia zebraliśmy 14 koców, 4 grube kołdry, 30 ręczników, 2 dywaniki, legowisko, pościele i pieluchy, 2 smycze, szelki i obroże, 2 szczotki , 2 miski i 1 szampon.

Ofiarowane przez Nasze przedszkole dary będą wsparciem dla schroniska „Psie pole” w Racławicach. Tam trafiają znalezione i bezdomne zwierzęta z naszej okolicy. Podarowane legowiska i koce pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia a karma zapewni wyżywienie oraz odciąży i tak skromne fundusze schroniska.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali w następnych akcjach, które będziemy powtarzać.  Nie zapominajmy również o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota. Adopcja potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości, a zwierzęta z pewnością odpłacą się nam bezwarunkową miłością.

Marta Kaim i Edyta Mirek