W dniu 8.10.2021 grupa VII miała okazję spotkać się ze strażakami.  Goście
w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka,  jednocześnie prezentując umundurowanie i  sprzęt strażacki. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych  oraz asyście podczas różnych akcji.  Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Miały możliwość przymierzenia umundurowania. W ramach podziękowania, dzieci wręczyły pamiątkowy dyplom oraz medale super bohaterów.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi i Panu Wiesławowi 
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej za poświęcenie swojego wolnego czasu przedszkolakom, za przybliżenie pracy strażaka oraz za tysiąc uśmiechów wywołanych na buziach dzieci 🙂

 

Karolina Żurek