Urodziny Biedronki

Dzień Biedronki  okazał się  jedną z udanych imprez w naszym przedszkolu. W tym roku odbyła się ona  grudnia 17 stycznia 2024r.
Dzieci z grupy I „Biedronki” ubrały się na czerwono i miały na sobie czarne kropeczki.
Były bardzo urocze i radosne.

Na początku dnia, dzieci poznały wiele ciekawostek o biedronkach. Dowiedziały się, że biedronki są owadami, które mają sześć nóg i dwa skrzydła. Nauczyły się też, że biedronki mają różną liczbę kropek na pokrywach skrzydeł, w zależności od gatunku.
Dzieci dowiedziały się również, że biedronki są przyjaciółmi roślin, ponieważ zjadają mszyce i inne szkodniki.

Po części edukacyjnej, dzieci bawiły się w różne gry i zabawy związane
z biedronkami. Jedną z nich była gra z kwiatka na kwiatek, w której jedno dziecko było biedronką. Inna zabawa polegała na tym, że dzieci musiały zgadywać, ile kropek ma biedronka, którą pokazywała nauczycielka. Po zabawie odbyła się zabawa taneczna
z balonami. Kolejni dzieci zrobiły piękne prace plastyczne z motywem biedronki. Wszystkie prace były bardzo kolorowe i kreatywne. Dzieci były bardzo dumne ze swoich umiejętności i talentów. Na pożegnanie, dzieci dostały małe upominki z biedronkami. Dzień Biedronki był bardzo udany i niezapomniany.
Dzieci obiecały, że będą dbać o biedronki i chronić je przed zagrożeniami.