W piątek 15 marca grupę “Lisków” odwiedziła Pani Lucyna Majewska- mama Michała, która prowadziła z dziećmi warsztaty na temat: “Jak dbać o swoje ciało?”. Przedszkolaki dowiedziały się, że organizm człowieka należy odpowiednio odżywiać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Oprócz zdrowej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej ciało potrzebuje również odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Pani Lucyna pokazała także dzieciom w jaki sposób powinno się oczyszczać i odżywiać skórę różnych części ciała, a poprzez praktyczne działanie przedszkolaki utrwaliły prawidłowe nawyki higieniczne. Dodatkowo Pani Lucyna zorganizowała zabawę sensoryczną rozwijającą zmysł węchu. Dziewczynki i chłopcy wybierali najprzyjemniejsze dla siebie zapachy, każdy próbował określić z czym się im kojarzy. Na koniec gość  podarował dzieciom pamiątkowe prezenty. Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom i zapewne na długo pozostaną im w pamięci.

Galeria: