Święta Wielkanocne są radosnym i wyczekiwanym czasem zarówno przez dzieci jak
i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji przekazywanych młodszym pokoleniom. Z tej właśnie okazji zaprosiliśmy do naszej grupy Rodziców, aby przybliżyć dzieciom zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawami ruchowymi metodą W. Sherborn, które miały na celu umocnienie więzi w relacji rodzic-dziecko oraz wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego u dzieci. Następnie wprowadzając elementy matematyki, programowania i algorytmicznego myślenia Rodzice i dzieci wykonali “Dyktando Graficzne-Zakodowany Zając”. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wykonali z różnorodnych materiałów, piękne “Wielkanocne Wianki”. Rodzice
i dzieci wykazały się ogromną kreatywnością podczas tworzenia. Dziękujemy wszystkim za obecność!

Galeria: