„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

W dniu 05.04.2023 dzieci z grupy XI wybrały się z wizytą do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach.

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieci miały za zadanie wyszukanie pomiędzy książkami ukrytych zasad, które później omawiały z Panią bibliotekarką.  Na jedną z dziewczynek czekała również nagroda za aktywny udział w programie biblioteki dla najmłodszych.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę o małpce Ciekawskim Georgu. Dzieci słuchały jej z ciekawością
i zainteresowaniem.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim
z obietnicą, że wróci,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.