We wtorek dzieci z gr. XI i XIII wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie, na miejscu udały się w niezwykłą podróż, zobaczyły indiańskie tipi, peruwiańską chatę, arktyczne igloo, mongolską chatę, ghańską wioskę oraz papuaski dom na palach. Przedszkolaki z gr. XI w ghańskiej wiosce dowiedziały się jak wygląda afrykański krajobraz, które zwierzęta można spotkać w Afryce i jakie są codzienne obowiązki dzieci. Uczestniczyły też  w zawodach noszenia wody ze studni. Dzieci z gr XIII odkryły kulturę Indian, oprócz wiedzy, nasze przedszkolaki  zdobyły także liczne sprawności. Cztery plemiona ścigały się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie wykorzystywały nabytą wiedzę w praktyce. To była niezwykłą podróż połączona z wyśmienitą zabawą!

 

Galeria zdjęć: