Od listopada do grudnia ubiegłego roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocy zwierzętom pt. „Pełna miska dla schroniska”. W akcji tej wsparliśmy schronisko w Racławicach do którego trafiają wszystkie znalezione zwierzęta z naszej gminy. 

Była to druga akcja, w której wzięły udział wszystkie nasze grupy wiekowe. Na korytarzach wywieszono plakaty, organizowano apele oraz zajęcia dla dzieci na temat opieki nad zwierzętami. Działania te przyniosły ogromne efekty, ponieważ  w wyniku akcji zebraliśmy: 130 kg suchej karmy dla psów i kotów, 87 kg puszek karmy, 18 kg makaronu, a także ryż, kasze, przekąski, w tym saszetki i pasztety dla zwierząt.

Dzieci i ich rodzice, pełni wrażliwości na zwierzęce cierpienie przynosili nie tylko karmę i żywność, ale również koce, legowiska, miski, zabawki i szampony.

Ofiarowane przez Nasze przedszkole dary, bardzo wsparły Racławickie schronisko, bowiem potrzeby  są ogromne, a środków finansowych jest niewiele. Podarowane legowiska i koce, pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali w następnych akcjach, które będziemy powtarzać.  Nie zapominajmy również
o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota. Obdarzenie ich ciepłem, miłością i radością na pewno przyniesie nam wiele satysfakcji, a uczucia którymi ich obdarzamy wrócą do nas z podwójną siłą. 

Przejdź do galerii

Marta Kaim i Edyta Mirek