26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.

Dzieci z grupy 5 założyły na głowę wykonane przez wychowawczynię opaski, dzięki którym wyglądały jak stegozaury i bawiły się w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe: “Dinozaury szukają swojej rodziny”, “Jaki to dinozaur?”- ucząc się naśladować i rozpoznawać różne gatunki dinozaurów. Klasyfikowały dinozaury na małe i duże, a także mięsożerne
i roślinożerne. Wypowiadały się na temat dinozaurów zainspirowane  wysłuchanym wierszem B. Formy p.t. ” Kto widział Dinozaura? “, a także oglądanymi ilustracjami. Ćwiczyły liczenie, porównywanie liczebności zbiorów, utrwalały nazwy kolorów poprzez przeliczanie różnobarwnych dinozaurów i jaj w gniazdach. Ponadto przedszkolaki wykonały pracę plastyczną “Kolorowy dinuś” z użyciem papierowego talerzyka.

Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie,  dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące dinozaurów. Na koniec otrzymały pamiątkowe medale.

Edyta Mirek

Źródło obrazka : <a href=’https://pl.freepik.com/wektory/tlo’>Tło plik wektorowy utworzone przez brgfx – pl.freepik.com</a> 

GALERIA: