Przedszkolaki z grupy VII Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach uczestniczą
w projekcie edukacyjnym “Mam super moc “. Celem projektu jest wyposażenie młodego człowieka w umiejętność zachowania się w sytuacji kryzysowej. Chcemy by przedszkolaki potrafiły wezwać pomoc, gdy coś nieprzewidzianego stanie się np. w domu. Przecież samo wykręcenie numeru na pogotowie może już uratować komuś życie. Dzieciaki z tej okazji odwiedził Pan Kamil Klocek, który pokazał dzieciom jak należy prawidłowo przeprowadzić resuscytacje. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Duże wrażenie na dzieciach zrobił “fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych
i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswojenie z nią od najmłodszych lat, bowiem kiedy dorosną nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy. Po takich warsztatach spokojnie możemy stwierdzić, że…MAMY SUPER MOC! 🙂

Galeria: