Finał akcji „Pełna miska dla schroniska” w Przedszkolu Samorządowym
w Krzeszowicach.

Nasze przedszkole wiele wysiłku wkłada w to aby nauczyć dzieci empatii dla ludzi        
i zwierząt, dlatego i w tym roku, od 15 października do 15 listopada organizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom pt. Pełna miska dla schroniska”. Była to piąta tego typu akcja, w której wzięły udział dzieci z wszystkich  grup wiekowych. W wyniku akcji zebraliśmy: 70 kg suchej karmy dla psów i kotów, 52 kg  puszek karmy, 32 kg makaronów, ryżu, kaszy, 7 kg przekąsek i smakołyków itp. Oprócz jedzenia zebraliśmy: koce, maty, kołdry, ręczniki, dywaniki, legowiska, pościele
i pieluchy, smycze, szelki i obroże, szczotki,  miski, szampony, płyny i obroże przeciw pchłom, zabawki.

Ofiarowane dary będą wsparciem dla schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Podarowane legowiska i koce pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia a karma zapewni wyżywienie oraz odciąży i tak skromne fundusze schroniska.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali
w następnych akcjach, które będziemy powtarzać. Nie zapominajmy również
o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota.
Adopcja potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości, a zwierzęta z pewnością odpłacą się nam bezwarunkową miłością.

Marta Kaim i Edyta Mirek