Finał akcji „Pełna miska dla schroniska” w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach.

Nasze przedszkole wiele wysiłku wkłada w to, aby nauczyć dzieci empatii dla ludzi
i zwierząt, dlatego i w tym roku, od 15 listopada do 15 grudnia 2023r, zorganizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom pt. „Pełna miska dla schroniska”. Była to szósta tego typu akcja, w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych.
W wyniku akcji zebraliśmy: 81 kg suchej karmy dla psów i kotów, 79 kg puszek karmy,
0,5 kg makaronów, ryżu, kaszy, 4 kg przekąsek i smakołyków itp. Oprócz jedzenia zebraliśmy: 7 kocy, 10 podkładów higienicznych, 10 kołder, 13 ręczników, dywaniki, legowisko,13 pościeli, poduszki, pieluchy, prześcieradła, 4 smycze, szelki i obroże, szczotki, 2 miski, piłki, zabawki. Ofiarowane dary będą wsparciem dla schroniska „Rafik”
w Bolesławiu oraz „Psie Pole” w Racławicach. Podarowane legowiska i koce pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia, a karma zapewni wyżywienie oraz odciąży i tak skromne fundusze schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali w następnych akcjach, które będziemy powtarzać. Nie zapominajmy również o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota. Adopcja potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości, a zwierzęta z pewnością odpłacą się nam bezwarunkową miłością.