Szlachetna Paczka w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach

Od kilku już lat Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach włącza się w niesienie pomocy najuboższym rodzinom w okolicy. Również w tym roku rodzice wraz z dziećmi i pracownikami przedszkola przygotowali Szlachetną Paczkę, tym razem dla samotnej mamy z chorym 7 letnim synkiem.

Szlachta paczka to ogólnopolska akcja Świątecznej pomocy. To czas gdy możemy pomóc samotnym, cierpiącym, dotkniętym ubóstwem lub chorobą. To czas spełniania marzeń
i “cudów “, których w tym roku znów byliśmy świadkami.
          Mały Patryk marzył o plecaku do szkoły, ciepłej kurtce i butach na zimę oraz
o klockach LEGO na które nigdy nie było stać jego mamy. Pani Karolina zaś, która na co dzień zmaga się z chorobą synka nie ma wielkich marzeń, może poza tym by Patryk był zdrowy, pragnęła otrzymać zimową kurtkę i buty.
Dzięki ofiarności rodziców oraz grona pedagogicznego, i w tym roku udało się spełnić marzenia tej cudownej rodziny. Wolontariuszki przygotowały paczki z ubraniami, specjalistycznymi środkami pielęgnacyjnymi dla chorego chłopca, żywnością, pościelą oraz artykułami szkolnymi, ale i prezentami w postaci plecaka szkolnego, zabawek, klocków LEGO, słodyczy dla chłopca a także odkurzacza, rozkładanej suszarki na pranie, oraz bonu podarunkowego dla mamy aby i ona w trudzie codziennej, samotnej walki o zdrowie swojego ukochanego syna, mogła choć przez chwilę pomyśleć o sobie i zakupić ulubione kosmetyki.

Rodzina która została obdarowana przez społeczność przedszkolną, poprosiła
o przekazanie podziękowań, za tak piękny gest wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia były dla nich lepsze, piękniejsze, że spełniła się garstka marzeń a na buzi chłopca pojawił się dziecięcy uśmiech i radość.

          Wszystkim, którzy otworzyli serce na potrzeby młodej, samotnej mamy z chorym ale zawsze mimo cierpienia, radosnym dzieckiem bardzo dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro okazane drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca a wielkość człowieka mierzy się nie tym ile posiada, ale tym jak potrafi dzielić się z innymi.

 

Aneta Kobiela
Anna Kurdziel

Galeria: