W listopadzie 2020 roku w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej”, zorganizowany przez nauczycielki: A. Górecką-Sagan, P. Bolek, E. Mirek.

Celem konkursu była popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, umacnianie świadomości narodowej oraz wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej.

Uczestnicy konkursu oceniani byli za:

– dobór repertuaru do możliwości wokalnych

– walory wokalne

– poczucie rytmu

– interpretację utworu

– estetykę i dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu

– ogólny efekt prezentacji

Komisja konkursowa w składzie:

– Dyrektor Przedszkola mgr. Anna Warzecha

– mgr Halina Janiczek

– mgr Alina Drabek

wyłoniła laureatów spośród 42 zgłoszeń w dwóch kategoriach wiekowych:

DZIECI MŁODSZE (3-4 LATKI)

I miejsce: Pola Pawlik, Izabela Ziąbek

II miejsce: Oliwia Klocek

III miejsce: Kacper Kędzierski

WYRÓŻNIENIA:

Pola Wasiak, Karolina Dębowska, Pola Jankowska, Natasza Skupień, Hanna Gorczyca

DZIECI STARSZE (5-6 LATKI)

I miejsce: Julia Napora, Marta Zielińska, Emilia Filipek

II miejsce: Julia Tarkowska, Maria Szybowska, Zuzanna Jermaczek

III miejsce: Hanna Mazurkiewicz, Pola Łuczyńska

WYRÓŻNIENIA:

Milena Bałuszek, Julia Bajgrowicz, Zuzanna Godyń (grupa XI), Julia Ziębińska, Maja Karcz, Daria Łysy, Tobiasz Rymarczyk, Franciszek Karabuła, Alicja Czarnik, Aleksander Kraina, Magdalena Ryszka, Wojciech i Zofia Piekarczyk.

Dla wszystkich uczestników konkursu zostały przewidziane dyplomy. Ponadto dzieciom, które zajęły I, II i III miejsce w swojej kategorii wiekowej, przyznano nagrody rzeczowe. Rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się w najbliższym tygodniu.

Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia do konkursu, a wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!