Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach, odwiedził niecodzienny gość. Z samego serca Afryki, przybył aby opowiedzieć o pracy misjonarza, brat Robert Wieczorek.

Od ponad 25 lat przebywa w Środkowej Afryce, gdzie zakłada misje i buduje szkoły dla tamtejszej ludności. Udało nam się zaprosić tego niezwykłego człowieka, aby przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda życie i edukacja afrykańskich dzieci. Podczas spotkania, brat Robert wyświetlił dzieciom z archiwum prywatnego, niezwykłe filmy przedstawiające codzienność ich rówieśników. Z wielkim zaciekawieniem, przedszkolaki słuchały opowieści brata Roberta i oczywiście nie obyło się bez pytań. Dzieci chciały dowiedzieć się, dlaczego w Afryce szkoły tak bardzo różnią się od tych, które znają z własnego doświadczenia?
Z czego buduje się w Afryce domy i dlaczego dorośli i dzieci noszą na głowie ciężkie rzeczy? Padły też pytania, dlaczego wielu ludzi nosi tam koszulki różnych reprezentacji piłkarskich i dlaczego na Mszy Świętej wszyscy tańczą? Czy brat Robert spotkał tam słonie i co to są termity?

Pytań było mnóstwo a spotkanie rozbudziło w dzieciach wielką ciekawość tamtejszą kulturą i codziennym życiem.

Podczas spotkania, brat Robert nauczył przedszkolaki powitania i podziękowania w języku songo, a dzieci w zamian zaśpiewały dla Afrykańskich rówieśników piękną piosenkę, którą brat nagrał i obiecał zaprezentować po powrocie do Afryki.

Spotkanie z tak niesamowitym gościem było niezwykle interesujące i na pewno pozostanie w pamięci i sercach dzieci na długi czas.

Dziękujemy serdecznie bratu Robertowi i życzymy wytrwałości w niesieniu pomocy
i miłości, przede wszystkim dzieciom w sercu Afryki.

 

Aneta Kobiela

Galeria: