W ostatnim tygodniu listopada dzieciaki z grupy XIV omawiały temat „Zdrowe odżywianie”. Dlatego, w ramach projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki przygotowywały na koniec tygodnia przepyszne owocowe szaszłyki. Cała zabawa zaczęła się od poznania „Kubusia”- przyjaciela dzieci. Następnie chętne dzieci z pomocą nauczyciela odczytały hasło, które przyświecało całym zajęciom „Dbaj o siebie i jedz warzywa i owoce”. Dzieci utrwaliły poznane wcześniej zasady zdrowego odżywiania i teraz pamiętają, że dbać o siebie to aktywnie spędzać czas i ruszać się, jeść dużo owoców i warzyw, które zawierają cenne witaminy i składniki mineralne, pomagające nam dobrze się rozwijać. Przedszkolaki nie mogły doczekać się końca zajęć i ciągle dopytywały, kiedy będą robić owocowe szaszłyki. Zabawa przy tym była wspaniała. Niektórzy zrobili i co najważniejsze zjedli, po kilka szaszłyków.

Czasami trudno dzieci przekonać do sięgnięcia po nielubiany owoc, jednak z pomocą Kubusia- przyjaciela dzieci i natury, stało się to dużo prostsze.  Poprzez świetną zabawę, przedszkolaki na nowo odkryły smaki owoców, tych bardziej i mniej lubianych.