4 grudnia, to dzień w którym swoje święto, obchodzą wszyscy Górnicy. Z tej okazji, naszą grupę oraz zaproszone przez nas dzieci z grupy i IV i X , odwiedził ważny gość, czyli Dziadzio naszego Kacperka. Pan Roman jest górnikiem i zechciał swoją osobą, uświetnić ten dzień i opowiedzieć przedszkolakom o Barbórce o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni o tym jak bardzo ważny i potrzebny jest węgiel w energetyce oraz w ogrzewaniu naszych domów.

W swoim galowym stroju, prezentował się niezwykle dostojnie a czako Pana Romana chciały  przymierzyć wszystkie dzieciaki. Zaciekawienie wzbudziła również szabla górnika i Pan Roman opowiedział dlaczego stała się częścią górniczego stroju.

Na koniec, zrobiliśmy sobie wszyscy piękne, pamiątkowe zdjęcia z naszym dostojnym Gościem.

Panu Romanowi i wszystkim górnikom, życzymy wszystkiego najlepszego.

Szczęść Boże

Aneta Kobiela