Strażacy w gr. X

W maju odwiedzili nas strażacy z OSP Tenczynek – Edwin Mazurkiewicz i Bartłomiej Patrzyk panowie w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Strażacy ratują ludzi i zwierzęta gdy zagraża im niebezpieczeństwo narażając często swoje życie. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość oglądania munduru i wyposażenia strażaka oraz utrwalenia numerów alarmowych. Duże wrażenie na dzieciach zrobił “fantom”, na którym dzieci mogły przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. To ważne aby dzieci wiedziały jak się zachować się w sytuacjach zagrożenia życia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią prosić.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wielu sukcesów
i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Galeria zdjęć: