POMAGANIE jest dobre.

POMAGANIE jest ważne.

POMAGANIE zmienia świat na lepsze.

Każdy dobry uczynek powraca do nas z czasem. Już od najmłodszych lat powinniśmy pamiętać, że pomaganie i wrażliwość na innych jest najcenniejszą ludzką wartością. Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Jest ona oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Początkowo Wolontariusze szukają Rodzin,  poznają je, wysłuchują ich historii i pracują z nimi. Jeżeli widzi się w rodzinie potencjał i chęci do zmiany sytuacji, w jakiej rodzina się znalazła, włącza się ją do projektu.  Opis takich rodzin trafia do bazy i tam jest wybierany przez darczyńców. W tym roku nasze przedszkole będzie pomagać Panu, którego życie jest bardzo mocno ograniczone przez chorobę. Mężczyzna utrzymuje się tylko z niewielkiej renty chorobowej, duża część tych środków jest przeznacza na leczenie. Stara się radzić sobie na tyle, na ile potrafi. Myśli o podjęciu pracy, jest to jednak trudne w jego przypadku. Często nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb.

W naszym przedszkolu akcję koordynuje Pani Patrycja Bolek, Karolina Dura.

Poniżej znajduje się lista szczegółowych potrzeb rodziny z podziałem na grupy.

Pan Jan znaczną część swoich środków wydaje na leczenie. Bardzo prosimy w miarę możliwości grupy XII, XIII, XIV o wsparcie finansowe. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na Podarunkową Kartę Zdrowia, którą pan Jan będzie mógł wykorzystać na zakup niezbędnych leków. Każda złotówka się liczy!

Zachęcamy do pomocy!