22 listopada do naszego przedszkola, zawitał Teatr Bajka z przedstawieniem pt. „Magiczne słowo”. Przesłaniem płynącym z przedstawienia, jest magiczna moc słowa „przepraszam”. Bajka opowiadała o dziewczynce imieniem Lenka, która była bardzo kapryśna i nie słuchała mamy. Pewnego dnia, pokłóciła się z mamą i uciekła z domu. W lesie, spotkała zwierzęta, które chciały zostać jej nową mamą. Niestety, okazało się, że żadne ze zwierzątek mimo chęci pomocy, nie potrafiły być rodziną dla Lenki. Po kolejnych przygodach, Lenka bardzo tęskni za rodziną i domem, bo tak naprawdę, nigdzie nie było jej lepiej. Na szczęście, spotyka kucyka, który pomaga zmęczonej dziewczynce dotrzeć do domu. Lenka zrozumiała swoje złe zachowanie i przeprosiła mamę i siostrę i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały tą piękną bajkę, która dostarczała wiele wzruszeń i emocji.

Aneta Kobiela