W ramach  projektu grantowego fundacji  mBank „Rosnę z matematyką” nasze przedszkole wdraża projekt dla dzieci   “Baw się, orientuj, koduj”, Dzieci z entuzjazmem uczestniczą  w zajęciach, gdzie krok po kroku odkrywają  podstawowe zasady kodowania, ucząc się myślenia algorytmicznego i rozwijając swoje umiejętności logicznego myślenia.

Zajęcia te nie tylko dostarczają dzieciom wielu godzin kreatywnej zabawy, ale również stanowią solidne podstawy do dalszej edukacji matematycznej i informatycznej. Dzięki środkom uzyskanym z projektu, przedszkole mogło zainwestować w nowoczesne akcesoria matematyczne, które uatrakcyjniły i urozmaiciły codzienne zajęcia. Te edukacyjne narzędzia, takie jak klocki do kodowania, gry logiczne czy zestawy do eksperymentów matematycznych, pozwoliły na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności
w przyjaznym, przedszkolnym środowisku.

Projekt “Baw się, orientuj, koduj” pokazuje, że nauka poprzez zabawę może być niezwykle efektywna, a wczesne wprowadzenie dzieci w świat matematyki i informatyki może znacząco wpłynąć na ich przyszły rozwój edukacyjny i zawodowy.

Galeria: