Szlachta Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Głównym założeniem akcji jest pomoc przekazywana rodzinom, lub osobom samotnym, dotkniętym ubóstwem, niepełnosprawnością lub chorobą. Darczyńcy odpowiadają na potrzeby najuboższych mieszkańców swojego miasta lub okolicy, pragnąc ulżyć w ich cierpieniu i biedzie.

Jak co roku, również i tym razem do tej pięknej i szlachetnej akcji, dołączyło Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach. Dzięki ofiarności rodziców oraz grona pedagogicznego, wolontariuszki przygotowały paczki z żywnością, ubraniami, artykułami pierwszej potrzeby, ale i prezentami w postaci bonu na okulary, bonów żywnościowych, pościeli oraz kołdry a także odkurzacza, dla samotnej i schorowanej mieszkanki naszego miasta. Pani, która została obdarowana przez społeczność przedszkolną, nie kryła łez wzruszenia oraz poprosiła o przekazanie podziękowań, za tak piękny gest wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia będą dla niej piękniejsze.
Wszystkim, którzy okazali serce i swoją hojność bardzo dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro okazane drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca.

Aneta Kobiela
Katarzyna Dudek