20.01.2020 r. 6-latki z grupy XI wystąpiły w Krzeszowickim Ośrodku Rehabilitacji Narządów Ruchu z przedstawieniem „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Pragnęliśmy w ten sposób uczcić Dzień Seniora oraz zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

Biorąc pod uwagę fakt, że w szpitalu znajdują się ludzie mający trudności w poruszaniu się i nie każdy ma możliwość spotkania się ze swoimi bliskimi, postanowiliśmy umilić to święto dziecięcym występem. We współpracy z p. Joanną Kasprzyk, przygotowaliśmy afisze z zaproszeniem na Jasełka, oraz urządziliśmy salę do potrzeb występu.

 Na początku dzieci były nieco stremowane widokiem tak licznie zebranych gości, w dodatku zupełnie dzieciom nieznanych. Po kilku minutach trema ustąpiła a dzieci starały się zagrać jak mogły najpiękniej. Występ uatrakcyjniało wiele kolęd i tańców np. taniec z lampionami, aniołków, pasterzy, Maryi i gwiazdek oraz trzech króli . To sprawiło, że występ był ciekawy, dynamiczny, wesoły a często też wzruszający.

Po występie złożyliśmy życzenia zebranym gościom oraz wręczyliśmy laurki z życzeniami. Widzieliśmy wiele łez spływających po policzkach starszych ludzi. Były to łzy wzruszenia i szczęścia. Być może odżyły też wspomnienia z dawnych lat, kiedy to ich dzieci były małe? Zapewne każdy z tych ludzi pomyślał o swoim życiu, wspomnieniach i tęsknotach. Spotkaliśmy się z wyrazami podziwu dla dzieci za ich zaangażowanie, wspaniały występ, a wreszcie za zabawę i radość jaką sprawiają im występy przed widownią. Było to nowe, ciekawe doświadczenie, które dodało nam sił i chęci do dalszych zabaw w teatr.


Marta Kaim